5 nejlepších restaurací Česka pro rok 2019!

5 nejlepších restaurací Česka pro rok 2019!

Přemýšlíte, kam zajít se svojí polovičkou na oběd nebo večeři? Neostýchejte se a rovnou zavítejte do těch nejlepších u nás! Přinášíme vám přehled 5 nejlepších restaurací v České republice podle žebříčku Mauerův výběr Grand Restaurant. Jde o výběr nejlepších a nejzajímavějších restaurací v České republice. Hodnocení vytváří dobrovolní hodnotitelé, kteří podnik navštívili a oznámkovali podle svých preferencí. Průvodce Mauererův výběr Grand restaurant 2019 prezentuje 1008 nejlepších restaurací v zemi. Je v něm zařazeno více kategorií: podle jídla, obsluhy nebo interiéru. Najdete v něm i žebříček TOP 10 v absolutním hodnocení. Nezapomíná i na žebříček těch nejlacinějších restaurací a speciální „žebříček expertů“.  

Prvních 5 nejlepších!

Restaurace, která získala nejlepší hodnocení ve všech třech kategoriích – jídlo, obsluha a interiér, je pražská restaurace Terasa U Zlaté studně. Restaurace vás ohromí svým úžasným výhledem na Prahu, nabízí nejen vynikající kuchyni a mistrovské dílo šéfkuchaře Pavla Sapíka, ale také krásnou terasu, kde si můžete s nádechem luxusu vychutnat svůj oběd, večeři nebo třeba jen sklenku vína. Přímo z terasy lze v létě vstoupit do Královských zahrad Pražského hradu. Přitažlivou dominantou restaurace je také stěna pokrytá plátky 18 karátového zlata.

Restaurace Terasa U Zlaté studně, interiér

Stříbrnou příčku obsadila restaurace Zlatá Praha, která se nachází v 9. patře hotelu InterContinental Prague. Hosté si zde mohou vybrat z nabídky jak české, tak i mezinárodní kuchyně a vychutnat si svůj pokrm při výhledu na panoramata pražského Starého Města. Šéfkuchařem restaurace je pan Roman Dolejš, který připravoval jídlo i pro hvězdy z NBA a NHL J. Na své si přijdou i rodiče s dětmi, každou neděli je pro ně přichystaný brunch s živou hudbou a krásný dětský koutek.

Bronzzískala opět pražská restaurace Radisson Blu Alcron hotel. Restaurace svým noblesním interiérem ve stylu art deco jen potrhuje zážitek z vynikající kuchyně a zdvořilou obsluhou.  Restaurace nabízí výběr delikátních pokrmů formou degustačních menu z ryb a mořských plodů.

První mimopražskou restauraci v žebříčku nejlepších je brněnský Pavillon. Restaurant Pavillon sídlí v replice Zemanovy kavárny. Tato funkcionalistická stavba v sobě skrývá nepřebernou škálu chutí a vůní. Klasiku zdejší kuchyně obohacují i nové gurmánské zážitky moderní evropské kuchyně.

A s menším skokem do Brna se opět dostáváme do pražské restaurace Grand Cru, která skončila v hodnocení na pátém místě. V restauraci si můžete dát vyhlášenou pochoutku holuba z Anjou a vybrat si až z 1500 druhů vín z celého světa. Zahraniční top restaurace

A jak si vedou zahraniční restaurace? Gurmánská organizace The World`s 50 Best Restaurants stanovila žebříček nejlepších restaurací světa pro rok 2018. Na špici žebříčku nejlepší restaurace světa je Osteria Francescana v italské Modeně. Šéfkuchařem a zároveň majitelem restaurace je místní rodák Massimo Bottura.  Své kulinářské umění se naučil od své babičky Ancelly. Tvrdí, že jeho kuchyně není pouze seznam přísad a demonstrací technických schopností, ale je to především vyprávění o Itálii a o vášni. Vaření je emoce, tvrdí Bottura!

Restaurace Osteria Francescana, interiér

Druhá v pořadí skončila španělská El Celler de Can Roca, kterou můžete navštívit v Gironě. Na jihu Francie na úpatí hor v rotundě z třicátých let leží restaurace s nezapomenutelným výhledem-Mirazur v Mentonu, která v žebříčku získala bronz. Na čtvrtém místě je Eleven Madison Park v New Yorku, první neevropská restaurace v pořadí. Páté místo obsadila Gaggan v Bankoku v Thajsku, kde šéfkuchař Gaggan Anand podává menu až o 25 chodech, z nichž mnohé se jí rukama.

Líbil se Vám článek?
Sdílejte ho...