O nás

„Nejdůležitějším člověkem v naší firmě je spokojený zákazník."

Abasto s.r.o. je velkoobchodní společnost zásobující gastronomické provozy (hotely, restaurace, jídleny, cateringové společnosti), maloobchodní prodejny, obchodní řetězce a ostatní velkoobchody širokým sortimentem čerstvého ovoce a zeleniny (včetně exotických druhů), bylinkami, houbami a dalšími specialitami. Náš dodávaný sortiment najdete na stránce Sortiment zboží. Nabídku doplňují vybrané druhy potravin včetně mléčných výrobků. Převážnou část dodávaného zboží si Abasto zajišťuje vlastním dovozem (z Holandska, Německa, Izraele a jiných zemí), v sezóně též přímým nákupem od vybraných tuzemských producentů. Tento systém umožňuje pružně reagovat na individuální přání zákazníků a nabídku stále rozšiřovat.
Abasto - Váš dodavatel ovoce a zeleniny
 

Kdo jsme?

  • Moderní velkoobchodní společnost zaměřená na distribuci ovoce, zeleniny a dalších plodin a surovin
  • zásobujeme segment HORECA, maloobchody, školy, školky, jídelny, cateringové společnosti
  • poskytujeme široký sortiment ovoce a zeleniny (včetně exotických druhů), bylinky, houby a další speciality
  • disponujeme kvalitním zázemím s moderními technologiemi, čistým prostředím na strategickém místě
Abasto - Váš dodavatel ovoce a zeleniny
 

Současnost

V současné době je Abasto největším dovozcem ovoce a zeleniny mezi organizacemi podnikajícími v komplexním zásobování gastronomie pro Střední Čechy. Pole působnosti se ale postupně rozšiřuje i do ostatních krajů - momentálně Abasto zásobuje odběratele v Praze, Středočeském, Plzeňském a Ústeckém kraji, v nejbližším horizontu se připravuje zásobování Pardubického kraje. V rámci skupiny Hortim jsme schopni zásobovat provozy také v Brněnském, Ostravském a Karlovarském kraji. V rámci dalšího zlepšení služeb byl v červenci 2010 v Řitce u Prahy otevřen nový moderní velkokapacitní sklad. Ten slouží nejen jako logistické centrum, ale také jako školicí středisko pro naše současné i budoucí odběratele a profesionály z oboru gastronomie a obchodu. Abasto je držitelem certifikátů HCCAP a ISO, což zákazníkům přináší vylepšení servisu při vyřizování jejich objednávek a garanci vyšší kvality zboží při jeho skladování i transportu.
Abasto - Váš dodavatel ovoce a zeleniny
 

Historie
 

Společnost Abasto s.r.o. byla založena v roce 1997. Od prvopočátku se zabývala převážně dovozem a agenturním prodejem čerstvého ovoce a zeleniny pro velkosklady v České republice. Hlavním teritoriem nákupu bylo Španělsko. V roce 2000 byla zahájena distribuce zboží do gastronomických provozů ve východních Čechách (školy, nemocnice, armáda, hotely, restaurace aj.). V létě 2001 byl otevřen sklad ovoce a zeleniny pro zásobování Prahy a středních Čech v Letech u Dobřichovic. V roce 2010 byl v Řitce u Prahy otevřen nový, moderní velkokapacitní sklad, sloužící jako logistické centrum součástí skladu je školící centrum (kuchařské studio), které slouží našim partnerům (Aramark). Od roku 2012 jsme součástí skupiny Hortim a tudíž součástí největší nadnárodní skupiny Total Produce.

Jsme držitelé certifikátů